четвер, 10 лютого 2022 р.

Географічні цікавинки


НАЗВИ-ГУЛЛІВЕРИ

· Невелике за розмірами озеро у штаті Массачусетс (США) має назву з 42 літер (англійською 44): Чаргоггагоггманчауггагоггчаубунагунгамаугг. У перекладі з місцевої індіанської мови це означає: «Я ловитиму рибу на цій стороні, ти ловитимеш рибу на тій стороні, а посередині ніхто нічого не ловить». Цікавий факт, адже у назві зафіксовано угоду між двома індіанськими племенами, які жили на різних берегах цього озера.


     
   
Станція в Уельсі (Великобританія) має назву з 54 літер (англійською 58): Лланвайрпуллгвінгіллгогерихуїрндробуллллантисиліогогогох, що перекладається з уельської як «церква в низині, що поросла білою ліщиною, біля річки з водовертю поблизу печери Святого Тисіліо». Для зручності вимови назву скорочують до Лланфайр. Але на залізничному квитку вона прописується повністю, завдяки чому ці квитки — найдовші у світі (15 см у довжину і 4 — в ширину).      
Маленьке поселення на Північному острові Нової Зеландії має назву, яка складається з 83 літер: Тауматауакатангіангакоауауотаматеатурипукакапікімаунгахоронукупокануенуакітанатаху. В перекладі з маорійського це означає: «Місце, де Таматеа, людина з довгими гомілками, відомий горопожирач, який рухав горами, підіймався на них і ковтав їх, грав на флейті для своєї коханої».


        

Та до книги рекордів Гіннеса з найдовшою у світі назвою потрапила столиця Таїланду — Бангкок. В перекладі це звучить як «Місто дикої сливи». Повна ж назва Бангкоку налічує 147 літер і означає наступне: «Велике місто янголів, найвище вмістилище божественних скарбів, велика земля, яку не можна завоювати, велике і процвітаюче царство, чудова і процвітаюча столиця дев'яти коштовних каменів, місце, де живуть найбільші володарі і розміщений великий палац, житло богів, здатних перевтілюватися в духів».
За матеріалами:http://pilihrim.blogspot.com/p/blog-page_50.html

Немає коментарів:

Дописати коментар