пʼятниця, 8 лютого 2013 р.

Годинні пояси Землі

С.Флемінг
   
Пригадайте, які наслідки обертання Землі навколо осі?
Що таке місцевий час?Поясний час?
Хто ж вперше запропонував поділ Землі на годинні пояси?

8 лютого 1879 року інженер Сендфорд Флемінг вперше запропонував поділити земну кулю на 24 годинних пояси.

      Часові пояси - регіони Землі, в яких прийнято однаковий місцевий час. 
Поясний час - це система відліку часу, яка заснована на розподілі всієї земної поверхні на часові пояси. Поверхня Землі розділена на 24 часових пояси (з номерами від 0 до 23), в межах кожного з яких поясний час збігається з часом проходить через них основного меридіана. Поясний час у суміжних поясах розрізняється на 1 ч. Рахунок поясів ведеться з заходу на схід. Основним меридіаном нульового поясу є Грінвіцький меридіан. Різниця (у годинах) між поясним часом будь-якого поясу і всесвітнім часом дорівнює номеру пояса.
       Поясний час деяких поясів має власну назву; наприклад, поясний час нульового поясу називають західноєвропейським (всесвітнім), першого поясу - середньоєвропейським, другого поясу - східноєвропейським. У всіх населених пунктах у межах одного часового поясу діє єдиний місцевий час. У сусідніх часових поясах час розрізняється рівно на одну годину. Проте в деяких країнах цей стандарт не дотримується, і місцевий час там відрізняється від поясного часу додатково на 30 або 45 хвилин. 
       Теоретично поділ на часові пояси відбувається по меридіанах через кожні 15 градусів довготи. Таким чином, виходять 24 часових пояси. Пояси нумеруються від 0 до 23 із Заходу на Схід від нульового (Гринвіцького) меридіана. При цьому межі часових поясів починаються на 7,5 градусів на захід і закінчуються на 7,5 градусів на схід від відповідних меридіанів. Однак на практиці для зручності кордону поясів декілька зміщені щодо меридіанів з урахуванням адміністративних зон.
      Тепер ви завжди зможете визначити, скільки часу зараз в будь-якій точці нашої планети. 
Джерело ілюстрації:ukrmap.su
За матеріалами:http://kramarchuk.pp.ua/8klas/news


Немає коментарів:

Дописати коментар