пʼятниця, 8 лютого 2013 р.

Годинні пояси Землі

С.Флемінг
   
Пригадайте, які наслідки обертання Землі навколо осі?
Що таке місцевий час?Поясний час?
Хто ж вперше запропонував поділ Землі на годинні пояси?

8 лютого 1879 року інженер Сендфорд Флемінг вперше запропонував поділити земну кулю на 24 годинних пояси.

      Часові пояси - регіони Землі, в яких прийнято однаковий місцевий час. 
Поясний час - це система відліку часу, яка заснована на розподілі всієї земної поверхні на часові пояси. Поверхня Землі розділена на 24 часових пояси (з номерами від 0 до 23), в межах кожного з яких поясний час збігається з часом проходить через них основного меридіана. Поясний час у суміжних поясах розрізняється на 1 ч. Рахунок поясів ведеться з заходу на схід. Основним меридіаном нульового поясу є Грінвіцький меридіан. Різниця (у годинах) між поясним часом будь-якого поясу і всесвітнім часом дорівнює номеру пояса.
       Поясний час деяких поясів має власну назву; наприклад, поясний час нульового поясу називають західноєвропейським (всесвітнім), першого поясу - середньоєвропейським, другого поясу - східноєвропейським. У всіх населених пунктах у межах одного часового поясу діє єдиний місцевий час. У сусідніх часових поясах час розрізняється рівно на одну годину. Проте в деяких країнах цей стандарт не дотримується, і місцевий час там відрізняється від поясного часу додатково на 30 або 45 хвилин. 
       Теоретично поділ на часові пояси відбувається по меридіанах через кожні 15 градусів довготи. Таким чином, виходять 24 часових пояси. Пояси нумеруються від 0 до 23 із Заходу на Схід від нульового (Гринвіцького) меридіана. При цьому межі часових поясів починаються на 7,5 градусів на захід і закінчуються на 7,5 градусів на схід від відповідних меридіанів. Однак на практиці для зручності кордону поясів декілька зміщені щодо меридіанів з урахуванням адміністративних зон.
      Тепер ви завжди зможете визначити, скільки часу зараз в будь-якій точці нашої планети. 
Джерело ілюстрації:ukrmap.su
За матеріалами:http://kramarchuk.pp.ua/8klas/news


8 коментарів:

  1. Пользователь имеет возможность приобрести товар, нажав на поле. Закажите слим без прослойки one-two-slim-kapli.ru В гамбурге для участия в акции со скидкой! До и в конце приема onetwoslim в гамбурге Включая обсуждения с отзовикой и irecommend: Аня, работник сельского хозяйства, 38 лет вантуслим, кажется, самое оптимальное лекарство для похудения, которое можно приобрести в нашей стране! Я говорю по опыту, я пробовал то-то и то-то, а также только сейчас получил эффект. Мой муж в шоке! Лично я боялась того, что значит развод, но в конце концов похудела на 6 килограммов. Если бы вы не были onetwoslim в гамбурге, а бетон обладает магическим действием, лишние килограммы мучили бы меня всю оставшуюся жизнь. Галина, турагент, 27 лет я сбросила десять килограммов лишних килограммов с помощью вантуслима. Том целый месяц пил капли перед тем, как лечь спать. Таисия, диджей, 28 лет пережила такой ужас, которого вы никогда не пожелаете. Оставаясь в той позе, которая мне нравилась, я растолстел на 19 килограммов жира. Сбить их с толку так и не получилось. Конец страданиям пришел, когда моя сестра посоветовала мне купить onetwoslim в гамбурге. Десять дней, и стрелка весов показала результат. Теперь я чувствую себя комфортно и стройной, а капли van tu slim - мой главный помощник.

    ВідповістиВидалити
  2. Игра диногейм, поставь свой рекорд, поддерживаются все устройства. Ссылка на сайт https://dinogame.ru/

    ВідповістиВидалити
  3. Would you such as to Explore the area of Santo DOmingo? Tour to the Dominican State in America and observe several destinations: santo domingo dominikanariu.info

    ВідповістиВидалити