неділя, 16 січня 2022 р.

Всесвітній день снігу!
Хто не любить сніг?

Сніг може подобатись, або ні, проте він беззаперечно незамінна та головна частина зимової пори для багатьох людей, адже у 2012 році навіть започаткували Всесвітній день снігу. 

Історія свята

Взимку у 2012 році була започаткована ще одна чудова традиція – святкування Всесвітнього дня снігу. Інша назва свята – Міжнародний день зимових видів спорту. Ініціатором цієї ідеї стала Міжнародна федерація лижного спорту (FIS). Відзначається Всесвітній день снігу щороку у третю неділю січня (що цьогоріч припадає на 17 січня). Метою такої традиції стали популяризація серед молоді зимових видів спорту та залучення людей до активного способу життя.

Цікаві факти про сніг

Попри те, що сніг може здаватись абсолютно буденним явищем (принаймні для тієї частини людей, які його бачили, а цим може похвалитись лише дві третини населення Землі), він має чим здивувати. Ось кілька цікавих фактів:

Сніжинки – не єдина форма снігу

Сніг може мати декілька форм, тому, окрім пухнастих сніжинок, він може опадати у вигляді снігових гранул (які ще називають сніговою крупою). Не варто їх плутати з градом, адже снігові гранули – непрозорі частинки льоду, які формуються в атмосфері, коли льодові кристали падають крізь холодні хмарові краплі (частинки хмари, які залишаються рідкими, проте вони холодніші за точку замерзання води). Ці краплі об'єднуються між собою, утворюючи м'яку масу, схожу на грудочки.

Немає двох однакових сніжинок? Це міф

Один вчений спростував міф про неоднаковість сніжинок, знайшовши дві абсолютно ідентичні сніжинки у 1988 році після шторму у штаті Вісконсин (США).

Сніг не білий, а напівпрозорий

Здивовані? Проте сніг, який складається з частинок льоду, не має забарвлення. Сніг є напівпрозорим, що означає, що світло не так легко проходить крізь нього, а частково відбивається. Але чому ми бачимо його білим? Відповідь на це дає фізика. Ми бачимо колір завдяки тому, що хвилі певної довжини (та кольору) відбиваються від об'єкта, а інші хвилі поглинаються. А оскільки сніг складається з безлічі крихітних поверхонь, то сонячне світло розбігається та перестрибує від однієї поверхні до іншої, не поглинаючись. Майже все сонячне світло віддзеркалюється, тому ми бачимо сніг у білому кольорі.

За матеріалами:https://travel.24tv.ua/vsesvitniy-den-snigu-istoriya-svyata-dobirka-tsikavih-ostanni-novini_n1514005Немає коментарів:

Дописати коментар