неділя, 19 лютого 2017 р.

Найцікавіші факти про Північну Америку       Будь-яка країна, як, втім, і будь материк проходить складний період становлення. Це ж можна сказати і про Північну Америку. Вперше в Європі про неї дізналися завдяки великому мореплавцеві Христофору Колумбу. З тих пір багато чого змінилося, зараз це розвинутий континент, який процвітає. Вашій увазі найцікавіші факти про Північну Америку.

Відкриття Перші жителі з'явилися на території континенту ще 2,5-3 тис. Років тому, а на сьогоднішній день населення материка складає близько 400 млн чоловік. 

Північна Америка була відкрита 12 жовтня 1492, коли тут висадилися члени екіпажу Колумба. До речі, мореплавець, який прославився у віках, не знав про те, що йому вдалося відкрити новий континент. 
Тим не менш, Колумб не був першим, хто ступив на землі Північної Америки. Спочатку сюди прийшли по морю вікінги, що заснували поселення в Гренландії та Ісландії.
Про все по чуть-чуть 
Північна Америка - це третій за величиною материк нашої планети. Її загальна площа становить 24,3 млн км2. 
Розповідаючи цікаві факти про Північній Америці, неможливо не згадати про тутешню рослинності. Адже саме на цьому континенті можна зустріти найдавніших представників рослинного світу в світі - секвойю.
 Види, що виростають тут, можуть досягати 100-150 метрів у висоту і 20 метрів у діаметрі. 
Особливо розвинена тут річкова і озерна системи. Найдовша річка Північної Америки - це Міссісіпі. А Великі озера - найбільша озерна система в усьому світі.
 Назва Юкатан бере своє коріння з прислівники індіанської мови. Коли перші європейці висадилися тут і запитали місцеве населення, як називається ця земля, ті відповіли «Юкатан». У дослівному перекладі це означає «Ми вас не розуміємо». 
Незвичайний представник фауни - вівцебик - який мешкає на континенті, являє собою тварина, схожа одночасно на бика і на барана. Довжина його тіла становить близько 2,5 метра, а висота може досягати 1 метра.
 Столиця штату Техас - місто Остіна - відома своїми кажанами! 
Тут на кожну людину припадає по два представники цих тварин. Тут ввечері люди часто збираються на березі річки, щоб поспостерігати за кажанами. 
Кордон між США і Канадою абсолютно не охороняється військовими. Її довжина становить 8900 км, і частково вона проходить через житлові будинки.
 Океани Північної Америки омивають континент з трьох сторін. З північної - Північний Льодовитий, на схід - Атлантичний, із західного - Тихий.

Немає коментарів:

Дописати коментар