середа, 24 квітня 2013 р.

Грінвіцький меридіан

Нульовий меридіан в Грінвічі

24 квітня 1884 року -Грінвіч затверджений як місце проходження нульового меридіана.

      До кінця XIX століття в різних країнах для відліку географічних довгот використовували свої власні національні нульові меридіани, що проходять, як правило, через центральні обсерваторії цих країн. Так, в Англії та США нульовим вважався Грінвіцький меридіан, по Франції для цієї мети використовувався " паризький меридіан ", в Російської імперії - Пулковський меридіан.

     З розвитком геодезії відсутність стандартної системи довгот було визнано міжнародним астрономічним співтовариством незручним. В 1884 на Міжнародній меридіанній конференції у Вашингтоні за нуль-пункт відліку довгот на всій земній кулі було запропоновано взяти Гринвіцький меридіан.
    Грінвіцький меридіан (нульовий меридіан) - географічний меридіан, що проходить через вісь пасажного інструменту Грінвічській обсерваторії. Грінвіцький меридіан служить початком відліку географічних довгот; є середнім меридіаном нульового часового поясу. Місцевий середній сонячний час на Грінвічському меридіані широко застосовується в астрономії (для синхронізації всесвітнього часу).
За матеріалами:http://znaimo.com.ua/Грінвіцький_меридіан

Немає коментарів:

Дописати коментар